» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
3 MAYIS’TA ATA’MIZIN HUZURUNA ÇIKTIK
04 Mayıs 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 3 Mayıs 1918’de Fenerbahçemizi ziyaretlerinin 100. yıldönümünde, Kulübümüzün kuruluşunun 111. yılında, kalplerimizdeki tüm saygı, sevgi ve özlemle, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz önderliğinde, çok geniş bir katılımla, kongre üyelerimiz ve taraftarlarımızla birlikte Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edip, Ata’mızın huzuruna çıktık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mayıs 1918’de, İstanbul işgal altındayken Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret etmiş ve kulüp defterine “Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim." ifadelerini yazmıştı.
Kulübümüz için bir gurur kaynağı olan bu ziyaretin 100. Yıldönümü olan 3 Mayıs 2018 günü saat 09:00’da, kalbimizdeki tüm saygı, sevgi ve özlemle, Başkanımız Aziz Yıldırım önderliğinde, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz, İdari Kadrolarımız, Şubelerimiz, Sporcularımız, Çocuk ve Gençlik Kulübümüz ve taraftarlarımızdan oluşan kafilemizle Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edip, Atamızın huzuruna çıktık, mozolesine çelenk bıraktık. Bu tarihi ziyaret için 2 Mayıs Çarşamba gününden itibaren çok sayıda, YDK Üyemiz, Kongre Üyemiz ve taraftarımız otobüslerle veya kendi özel imkanlarıyla Ankara’ya gitti. Kafilemizde yurtiçi ve yurtdışındaki dernek ve şubelerimizden yöneticiler, üyeler ve taraftarlar da yer aldı.
Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde, darbeciler tarafından ağır yaralanan Gazi Emniyet Müdürü Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan ile eski yöneticimiz duayen gazeteci Uğur Dündar da ziyarette hazır bulundu.

Ziyarette Başkanımız Aziz Yıldırım, Anıtkabir Özel Defterine şu duygu ve düşüncelerini aktardı:                                                                                                                    3 MAYIS 2018

ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
ZİYARETİNİZLE CAMİAMIZA ONURLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞATTIĞINIZ O ÇOK KIYMETLİ GÜNDEN TAM 100 YIL SONRA BUGÜN FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ AİLESİ OLARAK GURUR VE MUTLULUKLA HUZURUNUZDAYIZ. ZİYARETİNİZ SIRASINDA BAHŞETTİĞİNİZ ÖVGÜLERİNİZE MAZHAR OLMAK BİZİM İÇİN SONSUZA KADAR TAŞIYACAĞIMIZ EN BÜYÜK ONURDUR VE YOLUNUZDAN YÜRÜMEK VAZGEÇİLMEZ İLKEMİZDİR.
HER TÜRLÜ ZOR KOŞULLARA RAĞMEN ANADOLUNUN HER YERİNDE YANMAYA BAŞLAYAN BAĞIMSIZLIK ATEŞİ VE KAHRAMAN HALKIMIZCA KAZANILAN ZAFERLER İŞGAL GÜNLERİNDE FENERBAHÇE’NİN DÜŞMAN KUVVETLERİYLE YAPTIĞI, SAHADAKİ SAVAŞLARDA BİZLERİN GÜCÜNÜN VE AZMİNİN İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR.
İSTİKLAL İÇİN, VATAN İÇİN, AYDINLIK İÇİN, MİLLETÇE VERİLEN SAVAŞTA BÜTÜN BİR ULUS ÖNDERLİĞİNİZDE TEK VÜCUT OLARAK BAĞIMSIZLIĞINI VE MEVCUDİYETİNİ YEDİ CİHANA HAYKIRMIŞTIR. DİLLERE DESTAN KAHRAMANLIKLAR GÖSTEREREK CANLAR FEDA EDİLEREK KAZANILAN BAĞIMSIZLIK SAVAŞI LAİK, DEMOKRATİK, MODERN TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURULDUKTAN SONRA DA BİZLERE BUGÜN DAHİ IŞIK TUTAN İLKE VE İNKILAPLARLA MEVCUDİYETİNİ DEVAM ETTİRMEKTEDİR.
BUGÜN BİR KEZ DAHA SİZİ SAYGI MİNNET VE BÜYÜK BİR ÖZLEMLE ANARKEN BİLİYORUZ Kİ GÖSTERDİĞİNİZ YOLDAN İLERLEDİĞİMİZ SÜRECE BU VATAN  VAR OLACAKTIR. BU BAYRAK DALGALANACAK VE HEP BİR AĞIZDAN “KORKMA! SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK! DİYE HAYKIRACAĞIZ.
İLKE VE İNKILAPLARINIZIN SONSUZA KADAR FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜNÜN YOLUNU AYDINLATACAĞINA FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI OLARAK CAMİAM ADINA, NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM.
ŞÜKRAN VE SAYGIYLA
AZİZ YILDIRIM
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BİLGİLENDİRME
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 31 MART PAZAR
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Mart Sayısındaki Başyazısı
    »    
Fenerbahçemizin milli stoperi Serdar Aziz’den açıklamalar
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
Starbucks "on the go" konseptiyle Maraton Fenerium Mağazasında
    »    
Başkanımız Ali Koç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
    »    
Almanya İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkanımız Ali Koç’a ziyaret
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1