» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Aziz Yıldırım Biga’da
22 Mart 2018 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 15 yıl sonra tekrar Biga’ya geldi.

Aziz Yıldırım ve kulüp yetkilileri Fenerbahçe Spor Kulübünün 1907 okula 1907 basketbol potası projesi ile Biga Fenerbahçeliler Derneğinin hayata geçirdiği projelerin açılışını yapmak için 21 mart çarşamba günü Biga’ya geldiler.

Biga Fenerbahçeliler Derneği üyeleri tarafından Güvemalan da karşılanan misafirler daha sonra Doğtaş Fabrikaya geçtiler.

Burada Doğtaş hakkında bilgiler verilirken Şadan Doğan Başkan Aziz Yıldırım’a Doğtaş’ın hazırladığı Çanakkale Savaşlarını anlatan tarihi ansiklopedi hediye etti, ardından Aziz Yıldırım anı defterini imzaladı.

Buradan İdriskoru okuluna geçildi. Misafirler Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Okul Müdürü Nermin Kunt, Öğretmenler ve Okulu yaptıran hayırsever iş adamı İbrahim Aydın ve aile fertleri tarafından karşılandılar. Basketbol potalarının açılışları yapıldı. Öğrenciler Kafkas Oyunları gösterileri yaptı. Köy muhtarı Feyzullah Şahin, İbrahim Aydın ve ailesi fertlerine başkan Aziz Yıldırım futbolcuların imzaladığı formaları hediye etti.

Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık makamlarında ziyaret edildi ve sohbet edildi. Sohbet’in ardından Aziz Yıldırım kendilerine isimleri yazılı ve Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı formaları kaymakam ve belediye başkanına sundu.

Daha sonra Yeniçiftlik Köyüne gidilerek düzenlenen gündeme göre saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı söylendi. Köy Muhtarı Nejdet Irak, Başkan Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Şadan Doğan yaptıkları konuşmalarda eğitimin önemine değinerek çocukların geleceğimiz olduğunu belirttiler. Çocukların halk oyunu gösterileri ilgiyle izlendi. Burada rahmetli Selçuk Yula adına yapılan Okuma Odası ve kütüphane açılışı yapıldı ve okula konan potaların açılışı gerçekleştirildi.

Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan konuşmasında şunları söyledi: 

“Biz 2001 yılında Biga Fenerbahçeliler Derneği kurarken, sağolsun Sayın başkanımız 2003 yılında derneğimizin açılışına geldi. Kendisiyle de sürekli görüşüyoruz.

Biz Başkanımızın hızına yetişmemiz mümkün olmasa da bizde kendi çapımızda Biga’da onun öncülüğünde bir takım yenilikler yaptık. Burada uzun uzun anlatmayacağım sizler biliyorsunuz zaten. Fakat en önemli icraatlarımızdan olan 1000 fidanı söylemeden geçmek istemiyorum.

Ben, bir abim ve babam olarak Aziz Yıldırımı çok severim ve sayarım. Buralara kadar bizim için geldiği içinde tekrar herkesin huzurunda teşekkür ediyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan konuşmasında şunlara değindi:

“Şehitler diyarı Çanakkale’nin en önemli yerlerinden olan Biga İlçesindeyiz.

Sizlerle beraber burada olmaktan çok mutluyum. 18 Martla beraber Askerimiz Afrin’e girdi bunuda söylemeden geçmeyelim.  Oradaki kahraman Mehmetçiğimize kocaman bir alkış istiyorum.

Değerli dinleyenlerim, bizler eğitimciyiz. Burada bulunan Yeniçiftlik Okulumuz güzel işler yapıyor.

Türkiye’mizin güzide kulüplerinden Fenerbahçe ve güzide futbolcularından Selçuk Yula adına bir kütüphanenin açılışında toplanmış bulunuyoruz. Aramızda bulunan değerli misafirlerimiz var. Ben buluşma sebebimiz olarak bu okulumuzun sportif başarılarından da değinmek istiyorum.

Bu küçük ama, yüreği büyük yavrularımız İl genelinde yüksek başarılar aldılar ve devam ediyorlar. Bizlerde onları desteklemeye devam ediyoruz. Başkanımız buraya gelip rüzgarlar oluşturdu. Ben inanıyorum ki rüzgarlar bereket getirir. Çocuklarımızın spor yapması başarıları adına da umarım teşfik olur.

Ben başkanıma teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum.”

Biga Kaymakamı Mustafa Can ise şunları söyledi:

“Öncelikle herkese hoş geldin diyorum. Açılışlar ve ziyaretler için yanımıza gelen Aziz Başkanımıza bizi şereflendirmesinden dolayı teşekkür ediyorum.  Bir sosyal sorumluluk projesi olarak İlçemize bir çok şey katan Şadan Bey’e  de ayrıca teşekkür ediyorum.

Ayrıca Biga Fenerbahçeliler Derneği olarak ta birçok okulumuza, şehrimize birçok proje gerçekleştirdiler. Ayrıca derneğimize de çok teşekkür ediyorum. İnşallah destekler,  başarıların yolunu açar bir adım atıldığında gerisi geliyor.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ise burada olmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğunu belirtirken, Yeniçiftlik Okulu'na koydukları potaların zeminin uygunsuz olduğunu görerek o alana basketbol sahası yapacağının sözünü verdi.

Yine potalara katkılarından dolayı köy muhtarı Nejdet Irak’a forma hediye edildi.

Biga İlyas Bayram Stadyumunda Biga Fenerbahçeliler Derneğinin yaptırdığı BİGALI ŞEHİTLER ÇEŞMESİ açılışı Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık,  Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve protokol tarafından açıldı. Bigaspor Kulübü Başkanı Mustafa Durak başkana Bigaspor atkısı ve forması hediye etti. Merhum Serkan Acar adına daha önce dernek tarafından yaptırılan Biga Fenerbahçeliler Derneği Serkan Acar Çocuk Parkı ziyaret edildi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinin ardından dernek lokalin de kongre üyeleri, temsilci üyeler, dernek üyeleri ve Biga Halkı ile bir araya gelindi.

Aziz Yıldırım ve Şadan Doğan yaptıkları konuşmalarda Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlatarak katılımcılara teşekkür ettiler. Biga Fenerbahçeliler Derneğinin kuruluşundan bugüne yaptığı faaliyetler sinevizyon ile anlatıldı.

Dernekte görev alanlara ve hizmeti geçenlere Aziz Yıldırım ve Şadan Doğan in birlikte imzaladıkları teşekkür belgeleri sunuldu. Başkan Aziz Yıldırım Fenerbahçe ile ilgili geniş bilgilendirmelerde bulundu ve önümüzdeki günlerde yeniden başkan adaylığını açıklayacağını belirtti. İki başkan birbirlerine hediye sundular. Yemeğin ardından Başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Spor Kulübü temsilcileri ve misafirler Biga’dan ayrıldılar.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BİLGİLENDİRME
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 31 MART PAZAR
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Mart Sayısındaki Başyazısı
    »    
Fenerbahçemizin milli stoperi Serdar Aziz’den açıklamalar
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
Starbucks "on the go" konseptiyle Maraton Fenerium Mağazasında
    »    
Başkanımız Ali Koç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
    »    
Almanya İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkanımız Ali Koç’a ziyaret
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1