» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM’IN FENERBAHÇE DERGİSİ’NİN 2018 HAZİRAN SAYISINDAKİ BAŞYAZISI
01 Haziran 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi'nin 184 sayılı Haziran 2018 sayısında yayınlanan başyazısı şöyledir:
"Sevgili Fenerbahçeliler,

Birkaç gün içinde Fenerbahçe Başkanlığı ve Fenerbahçe Yöneticiliği gibi kutsal ve soylu görevlerin belirleneceği Seçimli Olağan Genel Kurulumuzu yapacağız. Öncelikle bu Genel Kurul’un tüm Kulübümüze hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ediyorum.
Daha önce de birçok kez dile getirdiğim gibi 20 yılı aşkın bir süre bana tevdi ettiğiniz Fenerbahçe Başkanlığı, aileme, çocuklarıma bırakacağım en onurlu miras olacaktır. Bu yirmi yıllık süreçte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün nereden nereye geldiğini bu dönem aralığına şahit olmuş tüm Fenerbahçeliler görmektedir. Bu muazzam gelişme, önümüze çıkartılan her türlü ve sınırsız zorluğa rağmen, tamamen Fenerbahçe’nin kendi kaynakları ile gerçekleştirilmiştir. Bugün Fenerbahçe ortaya konan vizyon ile sadece 1 Milyon Üye projesini sürdürmesi ve bu projeyi geliştirmesi halinde bile ekonomik ve idari bakımdan bağımsızlığını sonsuza kadar muhafaza edecektir. Fenerbahçe Spor Kulübü, tarihin hiçbir döneminde hiçbir siyasi partinin, sosyal ve dini oluşumların egemenliği altında olmadığı gibi hiçbir sermaye grubunun da ekonomik egemenliği altında olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Fenerbahçe’nin sahibi halktır ve bu hep böyle kalacaktır.
Sportif olarak da, her daim söylediğim gibi Fenerbahçe takımları ve sporcuları yarıştıkları her kulvarda finalin tarafıdır. Bu durum artık Kulübümüz için değişmeyen alelade bir durum haline gelmiştir. Finallerde değişen tek şey rakiplerimizin adıdır. Bugün Avrupa’nın en büyük spor organizasyonu olan EuroLeague’de finali oynamak, camiamız bakımından bir gelenek halinde görülmeye başlanmıştır. Geleneksel hale gelen bu alışkanlıklar her geçen yıl artacak ve markamız bir dünya markası olarak gelişimini ve büyümesini sürdürecektir. Futbol faaliyetimize 3 Temmuz 2011 sürecinin vermiş olduğu tahribat sonrasında, onarım süreci sportif rekabette küçülme olmaksızın yapılmıştır. UEFA ile yapılan mali Fairplay anlaşması da yapımızda meydana gelen hasarın bir sonucu olmakla birlikte meydana gelen tahribatın onarımında son derece olumlu etkisi olmuştur. Gelinen noktada artık 2010-2011 futbol sezonundaki güçlü yapılanmamızı sağlayacak koşulların oluştuğunu söyleyebiliriz.
Kulübümüzün hayatına yönelik saldırının ve etkilerinin camiamıza mensup kişiler tarafından normalleştirilmeye çalışılması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücüdür. Zira gelinen aşama maddi ve manevi zararlarımız için hesap sorma zamanıdır. Maddi olarak sorulacak hesap milyar Türk Liralarını aşmaktadır. Bu zarar muhatapları tarafından karşılanmak zorundadır. Bu hesabın sorulması tarihi bir vazifedir ve tarihimiz bu hesaplaşmayı her boyutu ile yazacaktır. Söz konusu acılı günlerimizde, yıllarımızda çocuklarımızı, büyük, küçük tüm Fenerbahçelileri haksız yere itham eden, iftira atan, yaftalayan, itibarsızlaştıranlar bu yaptıklarının hesabını mutlaka verecektir. Bunların sorumluluklarının hukuki olarak tespit edildiğini görmek camiamızın manevi zararlarını gidermiş olacak ve bu hesaplaşma ancak bu anda bitmiş olacaktır. Bu hesaplaşma yapılmadığı takdirde hiç kimse yaşadıkları üzüntülerden kurtulamayacak, camiamız asla mutlu olamayacaktır. Bu nedenle asla hesaplaşma sürecini küçümseyenlere, ötelemek isteyenlere, süreci normalleştirmek isteyenlere prim vermeyin. Bilmelisiniz ki; bu düşünce içinde olanlar Kulübümüze ve sizlere açıkça ihanet etmektedir.
Kulübümüzü 2018’den ileriye götürecek gelişim projesi detayları ile kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bu projeler iki ana yapı üzerinde yürüyecektir. Bu iki ana yapı sportif başarı ve mali büyüklüğün katlanan oranlarda geliştirilmesi olacaktır. Siyah Çoraplılar Futbol Akademisi hem sportif başarı hem de mali büyüklük ile alakalı yapıların omurgası olacaktır. Avrupa Futbolunda Futbol Akademisi konusunda en yetkin ve tanınan bir isim ile anlaşma sağlanmış olup, kendisiyle anlaşmaya varılan bu kişinin proje liderliğinde Kulübümüz futbolda kalkınma programının Türkiye’deki öncüsü ve lideri olacaktır. Kulübümüz, tüm takımlarında (A takımı dahil) kendi öz kaynaklarından üretilmiş ve aynı futbol ekolü ile eğitim almış futbolcuları istihdam ederek dışa bağımlılığı minimum seviyeye indirmiş olacak ve aynı zamanda futbolcu ihracı ile de büyük bir gelirin sahibi olacaktır. Bu şekilde bugün tartışılan sportif başarının sürekliliği ve güçlü mali yapının kalıcı bir şekilde sağlanması mümkün olabilecektir.
Diğer adımlar 1 milyon üye projesinin geliştirilmesi, yeni bir TV kanalı ve yeni bir spor giyim markasının yaratılarak gerek taraftarlarımızın, gerekse taraftarımız olmayan büyük kitlelerin ekonomik dünyamıza katılmasını sağlamaktır. Paralı mobil uygulamalar da yeni gelir kalemlerimiz arasında olacaktır. Bu projeleri kapsamlı bir şekilde önümüzdeki günlerde Kulübümüze ait medya mecralarında görebileceksiniz. Bir kere daha altını çizmek isterim ki, bu projeler bizlerin değil, kulübün gelişim projeleridir ve kulübümüzü ileriki yıllara taşıyacak içeriktedir.
Sözlerime son verirken Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 13. Şampiyonluğuna ulaşan Kadın Basketbol Takımımızı, büyük bir başarı örneği göstererek üst üste 3. kez Avrupa’nın zirvesinde final oynayan ancak bu sefer şanssız bir şekilde kaybederek Avrupa ikincisi olan Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızı ve tüm olumsuzluklara rağmen son ana kadar şampiyonluk yarışının içinde kalan Profesyonel Futbol Takımımızı kutluyorum. İçinde bulunduğumuz kutsal Ramazan ayının huzur ve barış içinde geçmesini diliyor; Ramazan Bayramınızı da şimdiden en içten dileklerimle kutluyorum.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
11. celse sonunda ara kararlar açıklandı
    »    
Masa Tenisi Süper Ligi 5. etap maçları Yalova’da yapıldı
    »    
BİLGİLENDİRME
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 31 MART PAZAR
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Mart Sayısındaki Başyazısı
    »    
Fenerbahçemizin milli stoperi Serdar Aziz’den açıklamalar
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
Starbucks "on the go" konseptiyle Maraton Fenerium Mağazasında
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1