» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
KULÜP ÇALIŞANLARIMIZ TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ SEMİNERLERİ VERMEYE HAZIR
27 Haziran 2019 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Kulübümüz geçtiğimiz sezon ‘Kapsayıcı Spor Kulübü’ olma hedefiyle Tüpraş’ın desteğiyle Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile gerçekleştirdiği iş birliği doğrultusunda kadın ve erkek “Birlikte Eşitiz” diyerek Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda herkesi dayanışmaya ve harekete geçmeye çağıran HeForShehareketine dâhil oldu.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sporun toplumsal cinsiyet kalıpları ve rollerini sorgulamak ve yeniden yazmak için çok önemli bir platform olduğuna inanıyoruz.
 
Dünyaya örnek olan bu iş birliğini hayata geçiren Fenerbahçemizin yapmakta olduğu çalışmaların en önemli ayaklarından biri toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri.
 
Toplumsal cinsiyet eşitliğini Fenerbahçemizin kültürü haline getirmek için ilk adım olarak kendi iç eğitmenlerimizi yetiştirmekle yola çıkıyoruz.
 
Çalışanlarımız, sporcularımız ve teknik ekiplerimiz arasında yaygınlaştıracağımız toplumsal cinsiyet eşitliği eğitim ve seminerleri yetişkin eğitimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çok tecrübeli olan AÇEV tarafından yapılıyor.
 
Düzenlenecek eğitimlerle kulübümüzün ve bağlı şirketlerin pek çok farklı departmanından 30 çalışanımız ‘toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimcileri’ olarak yetiştiriliyor.
 
Eğitimin ardından eğitimci adaylarımıza AÇEV tarafından birebir süpervizyon desteği de verilerek toplumsal cinsiyet eşitliği seminerlerini yaygınlaştırmaları sağlanacak.
 
Gönüllü eğitmenlerimiz alacakları sertifikaların ardından kurumumuzun kendi bünyesindeki eğitmenler olarak tüm birimlerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize verecekleri eğitimlerle kulübümüzün toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki dönüşüm ve gelişiminde rol alacaklar.
 
Kulüp çalışanlarımızı harekete geçirerek eşitlikçi kurum kültürüne katkıda bulunmak ve bu yolla erkek egemen görünen ve algılanan spor dünyasında zihniyet dönüşümünü tetiklemek, kulübümüzün bu projedeki en önemli amaçları arasında yer alıyor.
 
Daha iyi bir toplum, daha iyi bir gelecek ve aydınlık yarınlar için 'Birlikte Eşitiz’ diyerek HeForShe hareketine dahil olan kulübümüz, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yaşayacağı dönüşüm ile kitleleri harekete geçirip farkındalık yaratarak ulusal ve uluslararası arenada örnek kulüp olacak adımlarına devam edecek.
 
AÇEV Hakkında
 
AÇEV kurulduğu günden bu yana okul öncesi yaşlardaki çocukların sağlıklı gelişimlerine, ebeveynlerin etkili anne babalık rollerinin desteklenmesine, kadınların güçlenmesine yönelik çeşitli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Eğitim programları ve saha çalışmalarının yanı sıra, toplumsal farkındalığı artırmak, bilinç ve destek oluşturmak üzere kanıt temelli savunu faaliyetleri gerçekleştiriyor. AÇEV, oluşturduğu ulusal ve uluslararası iş birlikleriyle bugüne dek Türkiye’nin 81 ilinde ve 15 farklı ülkede varlık gösterdi, yüz yüze eğitimleriyle 1.000.000 kişiye ulaştı ve 12.500 eğitimci yetiştirdi. AÇEV uzmanları tarafından geliştirilmiş olan Baba Destek Programı, 2010-2013 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından desteklenen, “Şiddetsiz Aileler İçin Baba Eğitimi” Projesi kapsamında uygulandı. Halen, UN Women Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Fonu’nun desteğiyle, 2016 yılında genç kadınların kararlara katılımına yönelik başlatılan güçlenme projesine devam etmektedir.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Fenerbahçe Spor Okulları’nda Kız Futbol Okulu Kayıtları Devam Ediyor
    »    
Yukatel Denizlispor Maçının Deplasman Biletleri Satışa Çıkıyor
    »    
Deniz Kızı Yelken Kupası Sona Erdi
    »    
Milli Maçta Tüm Türkiye’nin Kalbi Saracoğlu’nda Atacak
    »    
Fenerbahçe Voleybol Takımlarımızın Yeni Sponsoru Fluo Oldu
    »    
Futbol Altyapıda Transferler Devam Ediyor
    »    
Fenerbahçemiz Kampa Girdi
    »    
Emre Batur Dünyaevine Girdi
    »    
Ayşe Çağırır Bulgaristan’da yarı finale yükseldi
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1