» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman UEFA Pro Lisans Seminerine Katıldı
10 Ocak 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18
Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Antalya’da yapılan UEFA Pro Lisans Seminerine katıldı ve burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Aykut hocanın açıklamalarından derlediklerimiz;
"Kazan da nasıl kazanırsan kazan anlayışı, oyuncuların oyunu kazanmak için yaptıkları her şey ödüllendirildiği sürece antrenörlerin ve yöneticilerin bunu düzeltmek için çok da gücü yetmeyecektir. Çünkü oyuncular sadece antrenörlerden değil, en çok çevreden etkileniyorlar.
Oyuncu biriktirmeden, antrenör biriktiremeyiz. Önce oyuncu ihracat, sonra antrenör... En az 30-35 oyuncuyu yurt dışına göndermemiz gerekiyor. Her konuda çok geç kaldık. Hala aynı şeye devam ediyoruz. Bilgi biriktirmemiz lazım. Futbolda da geç kalıyoruz. Yabancı kuralı sorusuna şaşırıyorum. 'Kaç tane olsun, ne olsun?' Bilmiyorum. 35 yıldır futbolun içerisindeyim. Yabancılar geldikten sonra ne oldu, ne değişti? En azından ben bilmiyorum. Birikim kültürümüz yok.
Futbol dünyası beni her ne kadar hareketlendirmeye çalışsa da diğer kulübeye bakmayan birisiyim. Benim hayallerim var. Karşımdaki insanın da hayalleri var. Hepimiz kazanmak istiyoruz. Meslektaşlarımız arasında sadece kulübelerde sohbet etmek değil, bilgi alışverişinde bulunması lazım. Ben her zaman hazırım. Toplumsallıktan ziyade bireysel düşündüğümüz sürece bu şeyler mümkün değil. Temel problemlerimizi olaylara bireysel baktığımız için çözemiyoruz. Olayların bütününe bakmamız lazım. Bütüne bakamama gibi problemimiz var.  
Bilmenin, öğrenmenin rakamlarla pekiştirmenin zararı olmaz. Rakamlar bir yandan da karmaşa yaratıyor. Örneğin Fenerbahçe'deki ilk sezonumda bu ölçümleme yoktu. Ölçümlemede her şeyi çok net gördük. Rakamları bilmenin bize faydası oldu.
Deneyimlerimle zihnimi boşaltıyorum. Bu durumda yardım almadım, kendi kişisel becerilerimle bunları yapıyorum. Şu anda kendi adıma çalıştığım 8 kişilik bir ekibim var. Fenerbahçe'nin de ayrıca bu konuda uzmanları var. Teknik adamın oyunculara yardımı konusunda şunu söyleyebilirim: Oyuncu antrenörün adil olduğunu anladığı andan itibaren zihinsel temizlik oluyor. Bu konuda problem varsa  sıkıntı olacaktır.
Antrenörlük insan ikna etme yöntemi. Milli takımlardaki pozisyonlarda daha az süre alıyorsunuz ama en elit oyuncularla bir aradasınız. Kulüp hocası olarak ise daha çok zamanınız var. Avantaj ve dezavantajları iç içe. Milli takım nihai hedeflerden bir tanesidir. İnkar etmenin yeri olmaz. Milli takım hepimiz için kutsal görevlerden birisidir."

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Türkiye 4-0 Moldova
    »    
Antrenmandan notlar
    »    
Eskişehirspor maçı Fenerbahçe TV ile Kulübümüzün Youtube hesabından yayınlanacak
    »    
MKE Ankaragücü maçı hazırlıkları sürüyor
    »    
Antrenmandan notlar
    »    
Hazırlıklar sürüyor
    »    
Ankaragücü maçı hazırlıkları başladı
    »    
Fenerbahçemiz Demir Grup Sivasspor’u konuk ediyor
    »    
Demir Grup Sivasspor maçı hazırlıkları sürüyor
    »    
Demir Grup Sivasspor maçının öğrenci biletleri satışa çıkıyor
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1